Ďalšie využitie

Riadiaci systém AMX poskytuje jednoduchý systémový prístup na riadenie širokého spektra elektroniky. Jeho využitie nachádzame v oblastiach:

Vzdelávanie

AMX riešenia pre vzdelávanie sú navrhnuté pre pedagóga, ktorý bez akéhokoľvek predošlého zaučenia alebo skúsenosti dokáže zariadenia ovládať za pár minút. Technológia je určená na zjednodušenie práce a nie na jej ďalšie komplikovanie. Integrácia systémov cez AMX ovládanie je rýchla, efektívna a spoľahlivá. Či pre auditórium, triedu, školský objekt, od škôlky až po univerzitu, AMX môže efektívne spojiť multimediálne a ovládacie zariadenia budovy do riešenia, ktoré šetrí čas a peniaze.

Podniky a štátna správa

Systém AMX poskytuje efektivitu, výkonnosť a jednoduchosť pre vytvorenie automatického ovládacieho systému do aplikácií pre štátnu správu a armádu, ktorý prináša hmatateľné, spoľahlivé a bezpečné výsledky. Technológia AMX ponúka predstaviteľom štátnej správy dotykové riešenie na efektívne riadenie zdrojov audio a video signálu, konferencií, dátovej a multimediálnej komunikácie, zariadení budov, ako aj v podstate akéhokoľvek elektronického či elektrického systému, ktoré sa na danom mieste nachádzajú.

Hotely a kongresy

Systém AMX dokáže zautomatizovať alebo ovládať v podstate všetky oblasti luxusného hotela, vrátane hosťovských izieb, tanečných a konferenčných sál, bazénov, spa, reštaurácií a nočných klubov.

 • hotelové izby / apartmány - hotelové reštauračné jedálne lístky môžu byť zobrazované na AMX dotykových paneloch, čo hosťom umožňuje vidieť obrázky z ponuky jedál, vybrať si ich obľúbené jedlá a nápoje, zaznačiť akým spôsobom si prajú ich pokrm pripraviť či dokonca overiť si nutričné hodnoty. Ďalšími možnosťami sú napr. zvoliť si čas doručenia pokrmu ako aj objednávka rôznych služieb hotelu akými sú wellness, športové aktivity či kurty, služby chyžnej či údržbára a ďalšie služby poskytované externými dodávateľmi (jedálne služby, lístky a vstupenky, denná starostlivosť, časové harmonogramy)
 • konferenčné sály a zasadačky - AMX automatizačné a riadiace riešenia maximalizujú kvalitu komunikácie počas zasadnutia tým, že umožňujú ovládanie prostredia, ako napr. klimatizačných a ventilačných jednotiek, okien a okenných zariadení, svetelných nastavení a ovládania audio a video zariadení ako sú projektory a projekčné plátna, DVD prehrávače, mikrofóny, kamery, reproduktory a počítače. AMX ponúka riešenia ako riadiť, monitorovať a chrániť majiteľove investície do hotela vo forme elektroniky a využitia konferenčných sál a zasadačiek.
 • tanečné a spoločenské miestnosti - AMX dokáže automatizovať a riadiť osvetlenie, ventiláciu, chladenie a kúrenie, reproduktory, mikrofóny, kamery a ďalšie technológie na viacerých miestach či zónach hotelových tanečných alebo spoločenských miestností.
 • reštaurácie a nočné kluby - AMX umožňuje ovládať alebo zautomatizovať ovládanie zábavných obrazoviek, audio a video signálov, ventilácie, vykurovania a klimatizácie v zónach reštaurácie či nočného klubu, nastavovanie svetelných scén, vyčlenenie časti reštaurácie alebo nočného klubu ako zábavné či karaoke pódium alebo ovládanie audio video zábavy.
 • ovládanie multimédií - hotely dokážu zautomatizovať alebo ovládať proces správy obsahu a distribúcie audio, video a herného obsahu do hotelových izieb či apartmánov alebo na akékoľvek iné miesto v hoteli.
 • bazén, wellness a fitness centrá - AMX dokáže ovládať distribúciu audio a video signálov do obrazoviek a reproduktorov, uzavreté okruhy bezpečnostných kamier a informačných displejov, ktoré prinášajú hosťom pocit bezpečia a zábavu do bazénov, wellness a fitness centier či ďalších hotelových priestorov.

Zábava, kultúra, životný štýl

AMX ponúka zábavným podnikom integrované ovládanie a automatizáciu pre nespočetné množstvo video obrazoviek, audio systémov, svetelných scén, nastavení prostredia, správ a doručovania obsahu a omnoho viac.

 • bary a reštaurácie - AMX produkty umožňujú jednoducho ovládať a automatizovať audio a video programovanie v reštaurácii či bare. Systém poskytuje možnosť videoprojekcie, dvíhanie a spúšťanie monitorovaných stojanov pre obrazovky, elektronické menu, funkciu privolávania obsluhy interaktívnymi hrami, nastavenia osvetlenia a ovládaním audia.
 • múzeá a kiná - AMX dotykové panely poskytujú možnosť ovládania a automatizácie pre vzhľadové, zvukové a interaktívne aspekty múzeí a kín.
 • arény, štadióny, koncertné sály, kultúrne domy, zábavné parky, výletné lode - AMX poskytuje automatizáciu a riešenia pre integrované ovládanie širokého spektra elektronických zariadení, akými sú obrazovky, audio systémy, svetelné scény a ďalšie nastavenia prostredia (javiská, výstavné priestory disponujúce zvukom, obrazom,  osvetlením, ventiláciou kúrením a chladením, ako aj ďalšími nastaveniami prostredia formou prednastavených volieb či priamym ovládaním cez AMX dotykový panel.
 • nákupné centrá a fitness centrá - AMX sprostredkúvajú automatické a ovládacie riešenia formou digitálnych obrazoviek na predajných miestach, prostredníctvom informačných stánkov a pod. S riadením audio a video signálov a osvetlenia dokážete zabezpečiť príjemné nakupovanie alebo čas strávený vo fitness centre.
 • Obchod - Ovládací systém AMX umožňuje automatické ovládanie audio, video, bezpečnostných a ďalších prvkov v danom priestore, lokálne alebo s platnosťou na viacero prevádzok. Systém môže byť navyše prispôsobený na ovládanie alebo reklamné informácie. AMX zaujme nakupujúceho priamo v čase vykonávania nákupu. Audio a video zariadenia, bezpečnostné systémy alebo ostatné systémy a zariadenia v prostredí môžu fungovať automaticky a sú ľahko riadené prítomnými zamestnancami podľa potreby. Okrem toho riadiaci funkcionári majú možnosť sledovať systém v jednej z prevádzok alebo vo viacerých prevádzkach, vďaka širokému dosahu internetu, ktorý zaisťuje permanentnú predstavu o dianí, od obchodu k obchodu.

Výroba

 • Programové vysielanie - Zapriahnutie technológie AMX do integrácie s okolitými zariadeniami, ktoré sú nevyhnutné pre plnenie mnohých úloh spojených s produkciou, je neoceniteľné. AMX podporuje dômyselnú elektroniku a znižuje učiacu krivku. Automatizácia jedným dotykom zvyšuje celkovú spoľahlivosť, minimalizujúc možné prestoje nepretržitým monitorovaním stavu každého zariadenia. Jedným dotykom AMX dotykového panelu dokážete jemne nastavovať atribúty pre audio a video signály, pripravené kazety, nahrané záznamy, časové vyhľadávanie, prednastavené segmenty, texty pre čítačky a snímacie kamerové uhly.
 • Sieťové operačné centrá - Použitím rýchlej vysokokapacitnej kabeláže, širokospektrálneho prístupu na internet a dotykových automatických schopností ovládacích systémov AMX, je možné ovládať sieťové centrum výrazne jednoduchšie, spoľahlivejšie a pohodlnejšie. Potrebné informácie sa získavajú zo senzorov, kamier, meračov a prítomných databázových infraštruktúr. Komunikačná línia vytvorená technológiou AMX posilňuje schopnosť sieťového operačného centra zhodnotiť danú situáciu, systematicky zvážiť správny prístup konania, efektívne sprostredkúvať výstrahy tým správnym zložkám: vyslaným zložkám v teréne, mediálnym staniciam a ďalším pridruženým jednotkám.